Uzasadnij stwierdzenie że stany zjednoczone

Pobierz

Ameryka przez dziesiątki lat stwarzała dogodne warunki do osiedlania się ludzi wyjeżdżających ze swych krajów ojczystych bądż to z powodów politycznych bądż z ekonomicznych .Ameryka wydawała się ludziom bogatym , stwarzającym ogromne możliwości eldorado.Minimum stanowią dwa pasy w jednym kierunku, które czasem rozszerzają się nawet do dziewięciu.. A.2: Dużo Niemców zostało poza granicami państwa, np. w Sudetach należących do Czechosłowacji.. Jakie były podstawowe sposoby mówienia o śmierci w sztuce średniowiecznej?. 30) Omów ukształtowanie i klimat Kanady.. Po Drugiej Wojnie Światowej podobną, a może nawet większą potęgą gospodarczą stały się Stany Zjednoczone.Uzasadnij stwierdzenie "Drzewa iglaste są bardziej wrażliwe na działanie zanieczyszczeń niż liściaste" Zgłoś nadużycie.. Przedstaw rolę Doliny Krzemowej i innych ośrodków high-tech w rozwoju gospodarczym tego kraju.. Uzasadnij stwierdzenie, że "śmierć jest demokratyczna".Jakie znaczenie miała -Twoim zdaniem-ta prawda dla ludzi niższych stanów średniowieczu?. Warunki naturalne, zwłaszcza klimatyczne i glebowe są na ogół korzystne dla rolnictwa amerykańskiego a ich różnorodność sprzyja zróżnicowaniu struktury upraw i całej gospodarki rolnej.3.. Uprawia się: kukurydze, soje, jęczmień, sorgo, bawełnę, chmiel, ziemniaki, tytoń, drzewa owocowe(jabłonie, wiśnie, grusze), warzywa..

Odpowiedz, czy (Twoim zdaniem) jest to stwierdzenie zgodne z rzeczywistością.

Gdzie wybuchły największe protesty 1976 roku, co do nich doprowadziło i jak władza sobie z nimi poradziła Answer.. Ten napływ ludności rozpoczął się w XIX wieku.1.Udowodnij, że USA są największą potęgą gospodarczą świata.. Bardzo wysoki poziom rozwoju gospodarczego państwa, przez co stosunkowo łatwo znaleźć tam pracę na wielu stanowiskach; 2.karamija1939 Stany Zjednoczone Ameryki to prawdziwy tygiel różnorodnych kultur, religii , obyczajów .. A.3: Musimy zapłacić wysokie reparacje wojenne.. liceum-klasa-2.. Ważną rolę pełni także transport lotniczy i towarowy kolejowy.. Mniejsze znaczenie niż w Europie ma transport publiczny.USA to największy producent żywności na świecie.. Wskaż jej kluczowe działy.. B.2: (Uzupełnij).. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. DziękujeGospodarki świata (cz. 4) - Potęga USA.. Stany Zjednoczone mają największą na świecie sieć linii kolejowych - ich łączna długość wynosiła 226 612 km (dane z 2005 według World Factbook).. Każdy człowiek będący za granicą tęskni za swoją ojczyzną.. Uzasadnij stwierdzenie że Stany Zjednoczone są krajem atrakcyjnym dla imigrantów.Uzasadnij stwierdzenie że Stany Zjednoczone są krajem atrakcyjnym dla imigrantów.. 31) Udowodnij,że Stany Zjednoczone są największą potęgą gospodarczą świata..

32) Uzasadnij stwierdzenie, że stany Zjednoczone są krajem atrakcyjnym dla imigrantów.Uzasadnij swoje stanowisko.

Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z należącą do Danii Grenlandią i na wschodzie z wyspami Saint-Pierre i Miquelon .. W czasach jego świetności mówiło się, że słońce nigdy nie zachodzi nad Imperium Brytyjskim.. Doprowadzi to do zapaści ekonomicznej w Niemczech.. Jest mu już obojętne miejsce zamieszkania,lecz są chwile, gdzie miejscami jest w ojczyźnie.Uzasadnij stwierdzenie, że w XV w. władza przeszła w ręce szlachty.. Wielu z nich pracowało przy budowie kolei.. 31) Udowodnij,że Stany Zjednoczone są największą potęgą gospodarczą świata.. Uzasadnij stwierdzenie, że Stany Zjednoczone są krajem atrakcyjnym dla imigrantów.Nasz przyjaciel, Praca Domowa wyślij nowe pytanie na KLASA.ONLINE.. Hoduje się bydło, trzodę chlewną, drób.Stany Zjednoczone Ameryki (USA) - światowa potęga gospodarcza W 1763 roku 13 kolonii angielskich leżących na środkowo‑wschodnich wybrzeżach Ameryki Północnej uznało, że Anglia ogranicza ich rozwój, nakłada zbyt duże cła i hamuje rozwój przemysłu.Więc imigranci przybywali do USA głównie z przyczyn zarobkowych, to był dla nich kraj szansy.. Prawa mniejszości narodowych nie będą respektowane.. Pytanie brzmi: Uzasadnij stwierdzenie: Stany Zjednoczone Ameryki "są wielkimi tyglem, w którym mieszają się ludzie wszystkich ras, należący do różnych kultur i wyznający różne religie"..

Zadanie 3 Wyjaśnij, jak rozumiesz stwierdzenie, że "Stany Zjednoczone odgrywają dzisiaj rolę światowego żandarma".

W obcym kraju czuje się zagubiony, powoli traci uczucie przywiązania do miejsca gdzie się urodził.. Takie przejęcie władzy ustawodawczej i wykonawczej przez reprezentantów tylko jednego stanu, doprowadziło w sposób naturalny do dalszych kroków na drodze .1. źródło: Uzasadnij stwierdzenie.. Canada) - państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy.. Najlepsze rozwiązanie.. Przemysł amerykański potrzebował robotników, więc napływali oni z Polski, Włoch, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, a nawet Chin.. Zadanie jest zamknięte.. Uzasadnij stwierdzenie, że USA są krajem atrakcyjnym dla imigrantów.Stany Zjednoczone zajmują także pierwsze miejsce na świecie w produkcji chemikaliów i produktów chemicznych, tkanin i odzieży, papieru i tektury oraz żywności przetwarzanej (konserwowej).. 0 0. aboom 22.1.2011 (10:22)B.1: (Uzupełnij).. Jedna czwarta światowego PKB jest wytwarzana w Stanach Zjednoczonych - i to pomimo koszmarnego kryzysu, który schłodził gospodarkę tego giganta na kilka lat..

32) Uzasadnij stwierdzenie, że stany Zjednoczone są krajem atrakcyjnym dla imigrantów.Podobnie rzecz ma się z językiem angielskim.

B.3: (Uzupełnij).Przydatność 65% Uzasadnij, że bohater .. Uzasadnij stwierdzenie: Stany Zjednoczone Ameryki "są wielkimi tyglem, w którym mieszają się ludzie wszystkich ras .29) Uzasadnij często spotykane w literaturze stwierdzenie, że Kanada to kraj pachnący żywicą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt