Świtezianka kara sprawiedliwa zasłużona gdyż

Pobierz

Zredagowanie krótkiej notatki z lekcji.. Kara, jaką otrzymał, na pewno nie była adekwatna do winy.. Problem winy i kary - odwołanie się do omawianych utworów.. Młody mężczyzna jest strzelcem, o dziewczynie natomiast sam autor mówi niewiele: "Młody jest strzelcem w .Była zasłużona, gdyż ów młodzieniec nie dotrzymał obietnicy złożonej dziewczynie, choć ostrzegała go jakie będą konsekwencje.. Poleca: 87/100 % użytkowników, liczba głosów: 1966.. Mieszkając na zamku, więziła swoją matkę w wieży.. Nie przeszedł on próby na którą wystawiła go jego ukochana i dlatego został pochłonięty przez jezioro i skazał się na wieczne cierpienie duszy.Kara w niej przedstawiona jest zgodna z ludowym pojmowaniem sprawiedliwości, które osądzało zdradę wyjątkowo surowo - łamiący słowo był odrzucany i potępiany, a po śmierci jego dusza nie mogła zaznać spokoju.. Sama zniknęła żeby go sprawdzić i kusiła go do niedotrzymania przysięgi.Tak samo było ze strzelcem i młodą dziewczyną w balladzie A. Mickiewicza pt. "Świtezianka".. Zasłyszane od mieszkańców podania ludowe przekształcił w opowieść - stworzył w niej Świteziankę, przypominającą nimfę-boginię lasu.. Czytaj uważnie polecenia.. Myślę, że kara była dla młodzieńca zbyt dotkliwa, za surowa, bo .. 5.4.. By zostać żoną Kirkora była w stanie zabić rodzoną siostrę.. Uczniowie dokonują oceny trafności kary, jaką Świtezianka wymierzyła strzelcowi..

... Kara sprawiedliwa, zasłużona, gdyż... opis jeziora.

przykładna, sprawiedliwa, zasłużona, lekka, łagodna, ciężka, dotkliwa.. Możesz też przesłać mi zdjęcie zeszytu z wykonanym zadaniem na maila podanego poniżej.W dzisiejszym programie "10 najważniejszych" redaktor Stanisław Michalkiewicz kontynuuje zmagania z kwestią wprowadzenia kary śmierci.. Na ich temat nie wiemy zbyt wiele.. Oceń trafność kary, jaką Świtezianka wymierzyła strzelcowi.. Utwór ten opowiada historię dwojga zakochanych w sobie osób, które widują się każdego wieczora.. Zakochany mężczyzna poprosił wybrankę swego serca o rękę.. Bohater romantyczny - heksy edukacyjne.. Aby rozwiać jej wahania spowodowane ostrzeżeniami ojca, bez namysłu złożył przysięgę wierności i na dowód, że jego słowa są szczere "piekielne wzywał potęgi".Więc wina leży także po jego stronie.. Można nawet przytoczyć radę Świtezianki: "Wszak kto przysięgę naruszy,/ Ach, biada jemu, za życia biada!/Świtezianka - analiza i interpretacja.. Świteź opisna w balladzie jest jeziorem tajemniczym, o sinych wodach tworzących .Według mnie kara która dotknęła młodzieńca była zasłużona, gdyż okazał się on nie lojalny i nie godny zaufania.. Jej imię pochodzi od nazwy jeziora.. Mimo, że chłopak postąpił okropnie wobec dziewczyny, chcąc ją zdradzić, nie dotrzymując obietnicy, bardzo ją kochał, a nimfa nie chciała w to uwierzyć..

Uważam, że strzelca spotkała kara sprawiedliwa, zasłużona, gdyż ..... Przedstaw swoje zdanie.

Groźni dla społeczeństwa bandyci, którzy popełniają przestępstwo za przestępstwem, nie będą już korzystać na tym, że dzięki stosowanej obecnie przez sądy karze łącznej i wyrokowi łącznemu, idą do więzienia na diametralnie mniej lat niż .Rozmowa z wSensie.tv 16.05.2016 SUBSKRYBUJ Polub na FB Śledź na TT uczniu klasy VII, postaraj się pracować samodzielnie.. W tym celu kończą zdania: a) Kara sprawiedliwa, zasłużona, gdyż ………………………….. b) Kara zbyt dotkliwa i surowa, gdyż …………………………… 7.. - dyskusja.. Myślę, że kara była dla młodzieńca zbyt dotkliwa, za surowa, bo- Kara wymierzona strzelcowi była zasłużona i sprawiedliwa, gdyż.. - Kara wymierzona strzelcowi była niezasłużona, zbyt surowa, ponieważ… 10.. Dokończ jedno ze zdań, zapisz je w zeszycie.. Oceń trafność kary , jaką Świtezianka wymierzyła strzelcowi.. Czy kara śmierci jest .. "Świtezianka" A. Mickiewicz.. Interpretacja.. Świtezianka nie ufała mu, nie kochała go - pozwoliła mu zginąć.. Dokończ jedno ze zdań, zapisz je w zeszycie.. Przedstaw swoje zdanie.. 14.04.2010 Polski Gimnazjum rozwiązane Świtezianka oceń trudność kary jaką świtezianka wymierzyła strzelcowi --a) kara sprawiedliwa zasłużona gdyż.. __b)kara zbyt dotkliwa i surowa gdyż .. 1 Zobacz odpowiedź Reklama Odpowiedź 4.9 /5 18 Judytkaxd Kara zasłużona,gdyż chłopiec nie był wierny swojej ukochanej.Według mnie kara która dotknęła młodzieńca była zasłużona, gdyż okazał się on nie lojalny i nie godny zaufania..

Uważam, że strzelca spotkała kara sprawiedliwa, zasłużona, gdyż ..........................................

( wybierz 1 wariant) Kara sprawiedliwa, zasłużona , gdyż ………………………………….. …………………………………………………………………………………………… Kara zbyt dotkliwa i surowa, gdyż ………………………………………Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę, że Balladyna zasłużyła na karę, jest wstyd i okrucieństwo dziewczyny wobec swojej rodziny.. Nie przeszedł on próby na którą wystawiła go jego ukochana i dlatego został pochłonięty przez jezioro i skazał się na wieczne cierpienie duszy.Być może Strzelec nie zdradziłby jej ze zwykłą kobietą.. Uczniowie wcielają się w rolę obrońców i prokuratorów.. Cechy ballady jako gatunku literackiego utwór wierszowany wydarzeniach informuje narrator - obserwator nastrój tajemniczości i grozyOceń trafność kary, jaką Świtezianka wymierzyła strzelcowi.. W czasach młodości A. Mickiewicz przebywał w Tuchanowiczach położonych nad brzegiem jeziora Świteź.. Jednakże młodzieniec miał większą winę, gdyż złamał daną przysięgę.. Dziewczyna mogła go po prostu postraszyć i zostawić, odejść od niego.Kara była słuszna, aczkolwiek zbyt sroga.. Jedyną jego winą było, że uległ magii nadprzyrodzonej postaci.. Masz dużo czasu, bo do piątku 29 maja.. Swój wybór odwołując się do ballady "Świtezianka".. Miała prawo sprawdzić, czy wybranek nigdy nie zdradzi jej z inną.. Oceń trafność kary, jaką Świtezianka wymierzyła strzelcowi.Uważam, że kara była sprawiedliwa i zasłużona, gdyż ..

Niechęć Balladyny do rodziny jest niesprawiedliwa, gdyż siostra i matka bardzo ją kochały.4.

Podstęp Świtezianki był zły, ale słuszny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt