Mało znane miejsca w chorwacji

Pobierz

Chorwacja skrywa w sobie piękne historie w budynkach przez wielu zapomnianych (tzw. urbex), które po dziś dzień upamiętniają przykrą oraz brutalną historię tego kraju z lat 90 XX wieku.May 22, 2021 Zamek Trakošćan, chorwackie Zagorje.. Otoczone okazałymi murami obronnymi miasto, przez wieki broniło się przed najazdami.. Wycisz się na wyspie Badija To idealne miejsce dla tych, którzy szukają alternatywy dla turystycznych resortów.. Warto zobaczyć: Tuheljske Toplice to świetna baza wypadowa do stolicy Chorwacji - Zagrzebia.. Nin: najbardziej .Apr 28, 2021Stolica Chorwacji, Zagrzeb, jest niestety często pomijana przez turystów.. Kolorowe katalogi sprawiły, że wielu z nas stworzyło sobie wizję Chorwacji jako kraju, w którym można spędzać czas tylko na plażowaniu, uprawianiu sportów wodnych lub zwiedzaniu tak "oklepanych" miast, jak Dubrownik czy Trogir.. Zostawiamy za sobą plaże oraz morze i udajemy się w głąb Chorwacji.. A w zasadzie spora wieś turystyczna.. Tu zobaczyć można jedną z największych i najpiękniejszych atrakcji tego kraju - Park Narodowy Jezior Plitwickich.. Filip i Jakov to jeden z nieco mniej znanych kurortów nadmorskich w Chorwacji, usytuowany w pięknej Dalmacji Północnej.. Najbardziej obleganymi plażami są: piękna Zlatni Rat na wyspie Brac, Punta Rata w Breli k. Makarskiej, Zrce Beach na wyspie Pag i Paradise Beach na wyspie Rab..

Autorem tekstu jest ...Tajemnicze miejsca w Chorwacji (2) - Lente.

Pozostała część wyspy pokryta jest gęstą zielenią makii i lasu sosnowego.Senj - inne oblicze chorwackiego kurortu Mało znane miejsca w Chorwacji można znaleźć w wąskim nadmorskim obszarze ciągnącym się od Rijeki do Karlobagu wzdłuż masywu Velebitu, zwanym Podgórzem Velebickim.. Taki stereotyp odbiega jednak od rzeczywistości, gdyż .Od najmniejszego miasteczka na świecie do najbardziej romantycznego miejsca w Europie, od wyspy z najdłuższym wybrzeżem do miasta z największą ilością rzek - Chorwacja jest pełna niesamowitych miejsc i dlatego stanowi idealne miejsce na wakacje.. Chorwacja Europa Europa Południowa.. Idylliczne, magiczne, prawie nierealne.. 29 lipca 2014.. Jeżeli chcemy uniknąć tłumów, lepiej omijać je szerokim łukiem.Odkryj te mało znane miejsca Zwiedzając kontynentalną Chorwację, koniecznie zobaczcie Skansen Rastoke - znajduje się on w okolicach Karlovaca, blisko miasta Slunj.. W tym roku Chorwację odwiedzi wielu turystów, którzy na pewno zastanawiają się gdzie pojechać, żeby zobaczyć jak najwięcej i zarazem .W pobliżu tego ciekawego miejsca w Chorwacji warto zobaczyć XVIII-wieczny barokowy pałac otoczony parkiem.. Moglibyśmy pokrótce opisać jedno z najbardziej urokliwych miejsc, jakie można zobaczyć.Filip i Jakov w Dalmacji Sv.. Zaplanuj wakacje w Chorwacji już teraz..

Z dala od morza czekają przecież inne atrakcje, którym również warto poświecić odrobinę uwagi.Nietypowe miejsca do zwiedzenia w Chorwacji.

Karlovac: miasto zbudowane na planie gwiazdy z największą liczbą rzek w Chorwacji.. Ze względu na brak dostępu do morza i położenie daleko od wybrzeża, wielu podróżników pomija stolicę w poszukiwaniu plaż i wysp, dzięki którym Chorwacja stała się tak popularna.. Głównym miastem jest tutaj Senj, znajdujący się między brzegiem morza a wysokimi górami, które stanowią dla niego imponujące tło.2 ciekawe, nietypowe i mało znane miejsca w Chorwacji.. Piękne miasteczka oraz sielskie krajobrazy mogą zrekompensować brak nadmorskich kąpielisk i jachtowych przystani.. Możecie popływać tu morskimi kajakami, ponurkować czy spróbować windsurfingu.Apr 19, 2021Mniej znane regiony Chorwacji mogą oczarować turystów tak samo, jak zrobiła to kilkanaście lat temu Dalmacja oraz Istria.. Ale niech statystyki Cię nie powstrzymają!1/6 Wyspa Brac: największa wyspa Chorwacji Położona jest w niedalekiej odległości od Splitu.. Poza czasem.. Co warto zobaczyć i zwiedzić w chorwackiej "Perle Adriatyku" w 3 dni.. Miejsca niedostępne, trochę zapomniane.. oraz poradnik turystyczny po kraju Chorwacja.. Czyli Split i jego największe zabytki.. Przeglądaj bazę mało znanych i nietypowych atrakcji turystycznych oraz mniej popularnych i mniej znanych ciekawych miejsc w Chorwacji.. Oprócz kościoła św. Marka z wielobarwną mozaiką na dachu, warto tu też wstąpić do nietypowego Muzeum Zerwanych Związków.Miasto w pałacu i pałac w mieście..

Wyspa Krk.Urbex Chorwacja - opuszczone miejsca w Chorwacji Zwiedzanie nie musi ograniczać się tylko do komercyjnych, znanych większości turystów zabytków.

W skansenie zobaczycie tradycyjną zabudowę oraz historyczne młyny wodne.TodayMar 22, 2021Nazwany "Perłą Adriatyku", jest chyba najbardziej znanym miastem Chorwacji.. To właśnie na niej znajduje się Złoty Róg , najbardziej znana, chorwacka plaża i idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych.. Badija jest malutką wysepką, której jedyne zabudowania to gotycki klasztor franciszkanów wraz z kościołem.. Tajemnicze, jakby poza czasem, mogące rozbudzić wyobraźnię niejednego poszukiwacza .Do tego wspaniałe plaże (znaczna większość chorwackich plaż otrzymała międzynarodowe wyróżnienie czystości plaży oraz morza tzw. błękitną flagę), wiele zabytków, zapierające dech w piersiach krajobrazy dopełniają całości składającej się na jedno stwierdzenia " Chorwacja to raj na ziemi".Górna część wioski Podaca, zrujnowana przez trzęsienie ziemi w 1962 roku - jedno z najpiękniejszych mało znanych miejsc na wybrzeżu Chorwacji, które warto odwiedzić podczas podróży samochodem po Bałkanach.. Spis treści (kliknij by przejść) Hum: najmniejsze miasteczko na świecie.. Split to stolica Dalmacji i drugie co do wielkości miasto Chorwacji - faktyczna stolica chorwackiego wybrzeża i jedno …..

Tajemnicze miejsca w Chorwacji (2) Chorwacja to nie tylko znane kurorty i piękne plaże, ale również wymarłe wioski, opuszczone hotele i ukryte winnice.

13/16 Rovinj istock Zdecydowanie najpiękniejsze miasto na półwyspie Istria.Jun 1, 2022Przedstawiamy prawdziwe perełki chorwackiego wybrzeża!. Wybierając trasę wzdłuż Adriatyku ominąłem autostradę, gdyż opłata za odcinek z Zadaru do zjazdu na Split wynosi 52 kuny (około 30 zł).Chorwacki cud natury: Park Narodowy Jezior Plitwickich.. Malownicza starówka Dubrownika została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt