Test o 1 wojnie światowej

Pobierz

Szukaj.. Przerwij test.. Jej teatr działań wojennych objął prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce .5.. 2% gier zakończono wynikiem 1 punktów .Plik pp r1 test b swiat po i wojnie swiatowej.doc na koncie użytkownika kochana97 • Data dodania: 27 paź 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Polska, Europa, świat po I wojnie światowej (lekcja powtórzeniowa) RNbyGiWlvJzLr 1 Delegacja niemiecka na konferencji w Paryżu Delegacja niemiecka na konferencji w Paryżu Źródło: Bundesarchiv, Bild 183-R01213, licencja: CC BY-SA 3.0.3.. Skomentuj.. a. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.. Wrak samolotu von Richthofena Lotnictwo wojskowe W latach nastąpił gwałtowny .V.. Jagiellonowie popularność: 415 dodał: soseneczka94: Ogniem i mieczem popularność: 556 dodał: iwanek1981: Stefan Batory czy wiesztest > II wojna światowa.. Karabin przeciwpancerny wz.. Umownym terminem rozpoczęcia II wojny światowej jest 1 września 1939 r. godzina 4.45.. 34 pytania (po 10 na jedną grę) Start.. Podkreśl odpowiednie terminy tak, aby zdania były prawdziwe..

Świat po II wojnie światowej.

Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.. Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił a) w Europie b) na świecie II.. Mało osób wie, że to własnie podczas I Wojny Światowej wymyślono współczesne podpaski.. Wśród narastających konfliktów przed wybuchem I wojny światowej można wymienić: konflikty kolonialne konflikt francusko-niemiecki o ziemie zabrane Francji po zjednoczeniu Niemiec konflikty wynikające z idei panslawizmu wszystkie odpowiedzi są poprawne.Międzynarodowy test wiedzy w kategorii I wojna światowa.. Udostępnij.. Którego nastolatka z serialu "Euphoria" przypominasz?Referat o 1 wojnie światowej (przyczyny,najważniejsze bitwy i skutki ) Referat o 1 wojnie światowej (przyczyny,najważniejsze bitwy i skutki ) bardzo pilnie potrzebowała bym referatu na tema 1 wojny światowej potrzebne informacnie w nim to przyczyny wojny najważniejsze bitwy i skutki z góry dziękuje i daje naj :)Niełatwy test z II wojny światowej.. 622 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 2% gier zakończono wynikiem 1 punktów .Test: I wojna światowa - daty Opis testu: Autor nie dołączył opisu testu Liczba pytań: 49 Poziom: Średni Rozwiązany: 345 razy Średnia ocena:Test zawiera 20 pytań.. b. rejony objęte działaniami wojennymi uległy zniszczeniom..

Skutki II wojny światowej.

z gry komputerowej hollywood test z religii muzyka english obraz dymitriady test z motoryzacji test piłki nożnej quiz filmowy test o historii świata hisotria zsrr .test > I Wojna Światowa.. Na tej podstawie test określi, którego z sześciu generałów przypominasz najbardziej.1.. Quizy Os. .. Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. test dodany 14 lat temu przez doginthefog.. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.TEST Trójprzymierze i trójporozumienie 1.. Wybuch wojny a. zamach w Sarajewie na austriackiego następcę tronu arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga - 18 VI 1914 r., przeprowadzony przez serbskich nacjonalistów b. wystosowanie przez Austro-Węgry wobec Serbii ultimatum - żądań pod groźbą zastosowania środków przymusu w razie ich niespełnieniaZagraj online i wspieraj Nas:World of Tanks: Metal Machines: of Warships: War: .Międzynarodowy test wiedzy w kategorii II wojna światowa.. Postęp: 0/320: Wynik-- poprawnych odpowiedzi: 0% gier zakończono wynikiem 0 punktów.. Abonament TVP Rada Programowa Przetargi Sklep TVP.Dziękujemy za komentarze i uwagi..

... Quiz o I wojnie świa­to­wej.

Postęp: 0/34: Wynik-- poprawnych odpowiedzi: 0% gier zakończono wynikiem 0 punktów.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 2012-07-09 16:55:23 Jakieś gry o II wojnie swiatowej 2011-07-20 18:43:50 Ksiązka o II wojnie swiatowej ?. Udostępnij.. .» Strona główna » Historia » Historia Świat » I wojna światowa.. I wojna światowa , Klasa 7 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plII wojna światowa - największa wojna światowa w historii, trwająca od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku (w Europie do 8/9 maja 1945 roku).. Inne testy z kategorii.. Pytanie 1 /21.. Jak śmierć ulżyła kobietom!. Krzyże w Muzeum II Wojny Światowej zobacz więcej.. Test wiedzy o rzeczach związanych z babcią!. Przerwij test.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.Co wiesz o II wojnie światowej?.

... Quiz o II wojnie świa­to­wej.

21 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Excal 4 lata temu.. Był to/było to: Atak Niemców przebranych w polskie mundury na radiostację niemieck .Sa jakies gry o II wojnie swiatowej?. Skomentuj.. Na pomysł ich stworzenia wpadły sanitariuszki z USA.1 września 1939 roku, o godzinie 4.45, niemiecki pancernik Schleswig-Holstein rozpoczął ostrzeliwanie Polskiej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte w Gdańsku.Pierwsza wojna światowa, często nazywana także Wielką Wojną, została przyćmiona przez kolejny konflikt światowy.. Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. 320 pytań (po 10 na jedną grę) Start.. 2012-10-21 23:13:17Rocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii.. Aktualna wersja filmu z poprawionymi mapami jest do obejrzenia tutaj: generałów II wojny światowej to eksperymentalna miara, która ma na celu dopasowanie Ciebie do jednego z sześciu generałów II wojny światowej, posługując się złożonym modelem Twoich postaw taktycznych i cech osobowości.. Pytanie 1 /30.. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz historię .. "Wielki Test o II Wojnie Światowej" - rozgrzewka 1 zobacz więcej.. c. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy.. Będziesz mistrzem, jeśli trafisz 12 razyII Wojna Światowa Prosty teścik o II Wojnie Światowej .. Zapraszamy!. 35 zobacz więcej.. Maska księdza Frelichowskiego zobacz więcej.. d. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych.. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ciekawostek związanych z pierwszym globalnym konfliktem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt