Łucja charakterystyka imienia

Pobierz

Oznacza dziewczynkę narodzoną o wschodzie słońca.. Jest pozytywnie nastawiona do świata i chciałaby, by jej życie było uporządkowane, pogodne i przyjemne.. Jest ono pochodzenia starorzymskiego.. Z pewnością nie jest osobą ślepo goniącą za modą ani zgadzającą się ze zdaniem większości.Co oznacza imię Łucja?. Oznacza ono "dziewczynkę narodzoną o wschodzie słońca".. Tak miała na imię święta, która żyła w Syrakuzach na Sycylii i zginęła męczeńską śmiercią w 304 r.Opowiadano o niej, że wyłupiono jej oczy, albo że sama się oślepiła, aby nie .Jest najmłodsza z rodzeństwa Pevensie.. Cechuje ją dynamizm i nieufność w stosunku do otoczenia.. Uwielbia wygody osobiste, wymaga posłuszeństwa, lubi rozkazywać.. Blisko 200 lat później pojawia się forma Łuca.. Jest żeńską formą imienia .Łucja Pochodzenie i znaczenie imienia - żeński odpowiednik imienia Łucjusz lub Lucjusz.. Lucja to osoba mądra i bardzo inteligentna, jednak nie chwali się swoją wiedzą.Znaczenie imienia Łucja Łucja dla wielu to typowa kobieta, ponieważ jest zmienna i ulega nastrojom.. Jednak nieufność często przechodzi w ironię, gdyż lubi kpiny.. Łucja imieniny obchodzi 19 lutego, 4 marca, 25 marca, 25 czerwca, 6 lipca, 9 lipca, 16 września, 26 września, 16 listopada i 13 grudnia.. Kocha wszystko, co piękne - rzeźbę, obrazy, architekturę.. Kobieta obdarzona imieniem Łucja ma wielki zmysł estetyczny i uwielbia otaczać się wszystkim, co piękne..

Utworzono je od męskiego imienia Lucjusz.

Nie zrażają jej nawet docinki Edmunda.Imię to jest odpowiednikiem męskiego imienia Lucjusz.. Nikogo nie obmawia za plecami, bo wszystkie uwagi mówi prosto w oczy.. Pochodzenie imienia i patroni Imię Łucja pochodzi z języka łacińskiego i oznacza dziewczynkę narodzoną o wschodzie słońca.. Pracuje solidnie i wydajnie, ale pieniądze nie stanowią celu jej życia.. Charakterystyka imienia - Łucja jest osobą odważną, energiczną oraz wrażliwą na zjawiska społeczne.. Wobec najbliższych bardzo lojalna oraz dyskretna.. Stara się pomagać ludziom łagodzić konflikty i ulżyć im w problemach, gdyż jest ogromnie wrażliwa i pełna współczucia.Znaczenie imienia Łucja Łucja jest osobą odważną, energiczną oraz bardzo aktywną.. Oznacza dziewczynkę narodzoną o wschodzie słońca.. 2011-05-22 09:44:47 Czy imię Łucja to zdrobnienie od imienia Lucyna?. Oznacza dziewczynkę narodzoną o wschodzie słońca.. Pokazuje to jak przyjacielska i dobra była to dziewczynka.Łucja - znaczenie i pochodzenie imienia Także : Łusia Znaczenie : od lux - światło Planeta : Merkury Znane : Lucy Liu, Łucja Prus, Lucy Maud Montgomery Imieniny : 13 grudnia Historia imienia.. Doskonale radzi sobie z wszelkimi trudnościami i problemami.. Zaawansowane wyszukiwarki imion żeńskich i męskich oraz cech charakteru.Poznaj znaczenie imienia Łucja..

2012-06-01 18:03:15 Fajne przezwisko do imienia Łucja ?

Sprawdź jego znaczenie, pochodzenie, imieniny.. Baza polskich imion.. Ma oryginalną osobowość, za którą w parze idzie także niebanalny wygląd.. Nieufna, ale i tak wszyscy wszystko o niej wiedzą, bo na każdym kroku n Imiennik - znaczenie imion, etymologia, charakterystyka, księga imionŁucja nazwiska nie wiem ale później ten jej lud nazywał ją królową Łucją Mężną była najmłodsza z rodzeństwa zainteresowania tego nie wiem była złotowłosa szczera otwarta wrażliwa dobra na początku w Anglii ale później przeniosła się do domu profesora, który mieszkał na wsi Nie wiele pamiętam no dawno mieliśmy tą lekturę około dwa lata temu ale proszę ;-)Łucja.. Dzięki inteligencji i życiowemu sprytowi potrafi wiele spraw załatwić na swoją korzyść.. W rodzimych dokumentach występuje już na początku XIII wieku, jako Łucyja.. Kobieta sukcesu.. Cechuje ją żywiołowość, ciekawość, wewnętrzna radość.. Znane katolickie święte o imieniu Łucja :Charakterystyka wewnętrzna Była bardzo grzeczną i prostolinijną dziewczynką.. Później imię kobiet rzymskiego rodu Lucjuszów (Lucianus), oznaczające "należąca do Lucjusza", "wywodząca się od Lucjuszów".Łucja, Lucja - żeński odpowiednik imienia Łucjusz lub Lucjusz..

2011-08-05 23:14:48Znaczenie imienia Anna Antonina.

Mobilna baza imion (imiennik) używanych w Polsce (pochodzenie (etymologia), cechy charakteru osób o imieniu).. W naszym kraju powszechne stało się dopiero w XIX wieku, pod wpływem powieści Waltera Scotta "Łucja z Lammermooru" z 1819 roku.. Posiada dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu.Łucja: znaczenie imienia Imię Łucja oznaczało osobę urodzoną o wschodzie słońca.Imię pochodzenia łacińskiego.. Imieniny: 4 marca, 25 marca, 25 czerwca, 6 lipca, 9 lipca, 16 września, 13 grudnia Charakterystyka: To zazwyczaj osoba o wielkim sercu, dostrzegająca nieszczęście zwykłego człowieka i zdająca sobie sprawę z tego, że każdy może kiedyś potrzebować pomocy.Znaczenie imienia Łucja Imię Łucja wywodzi się z języka łacińskiego.. Patroni i święta: 13 XII (św. Łucja z Syrakuz) oraz inne: Szczęśliwa liczba: 2: Szczęśliwy .Podoba ci się imie Łucja, zdrobnienie lusia ?. Przydatne zasoby » Kod alfabetu Morse'a OnLine » Stopniowanie przymiotników » Zagadki dla dzieci z odpowiedziami do drukowania » Zmiana czasu - informacje » Słownik wyrazów przeciwstawnych i antonimów » Słownik definicji » Najlepszy humor » Opisy do krzyżówek » Generator .Znacznie imienia żeńskiego ŁUCJA Inteligentna i sprytna..

Patronuje jej św.Powstało na wskutek zdrobnienia imienia Lucia.

Oznacza osobę urodzoną o wschodzie słońca.. Imię to oznacza: wspaniała, doskonała, wybitna.. Znajdź imiona żeńskie i męskie, wybierz imię dla swojego dziecka.. To ekstrawertyczka.Pochodzenie imienia Å ucja, cechy charakteru (charakterystyka), zdrobnienia i daty imienin.. Muczenica Łukija Sirakuzskaja (ur. ok. 281 w Syrakuzach na Sycylii, zm. 13 grudnia 304 tamże) - dziewica i męczennica, święta Kościoła katolickiego i prawosławnego.Jej imię wymienia się w kanonie Mszy Świętej (I Modlitwa Eucharystyczna).Ponadto, imieniny Łucji można świętować 19 lutego, 4 marca, 25 marca, 25 czerwca, 6 i 9 lipca, 16 września i 16 listopada.. Gdy spotkała pana Tumnusa w Narnii, bardzo się z nim zaprzyjaźniła, a on polubił ją na tyle, że chciał ochronić ją przed Białą Czarownicą.. Uwielbia wygody osobiste, lubi rozkazywać, kocha mężczyzn .Pochodzenie: Jest to żeński odpowiednik imienia Łucjusz lub Lucjusz.. W Polsce imię Łucja pojawiło się w XIII w., pierwotnie w formie Łucyja.Charakterystyka - znaczenie imienia ma duże szanse na osiąganie sukcesów, gdyż cechuje ją aktywność, pracowitość i dynamizm w działaniu.. Jest osobą prostolinijną i szczerą, nie znosi obłudy ani plotek.. Mimo że jest trochę nieufna, to jej przeżycia są znane otoczeniu, gdyż nie potrafi ich maskować.» Wyjaśnienie znaczenia imienia żeńskiego Łucja.. Aktywna, pracowita, dynamiczna w działaniu.. Wychodzi obronną ręką z niejednej opresji życiowej.ZNACZENIE IMIENIA ŁUCJA Łucja to kobieta odważna, barwna i potrafiąca na maksa korzystać z życia.. Posiada bardzo wysokie poczucie własnej wartości.. To ona jako pierwsza odkrywa przejście do Narnii i, chociaż nikt jej nie wierzy, upiera się, że fantastyczny świat istnieje.. Antonina to żeński odpowiednik imienia Antonin, które pochodzi od nazwy rodu Antoniuszów.. Solenizanci na dzień bieżący, następny i poprzedni oraz kolejnych 9 dni.. Imię to zostało utworzone od męskiej formy - Lucjusz lub Łucjusz.Charakterystyka: prostolinijna i sprawiedliwa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt